Počasí dnes:

28. 3. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

TIP NA DOMÁCÍ VÝUKU

Zapamatujte si 6 základních cílů, které můžete se svými dětmi dělat i bez materiálů:

1. hrubá motorika - obratnost - čas strávený venku, v přírodě, v lese je k nezaplacení, učte děti přirozenému pohybu, překonávání překážek, běhat, skákat, házet míčem, zkuste švihadlo, kolo, koloběžku.

2. jemná motorika - zručnost - nechte děti pomáhat v domácnosti, poskládat prádlo, roztřídit nitě podle barev, knoflíky, zkusit si zavázat tkaničky, poskládat puzzle, vystříhat obrázky, cokoliv na čem si procvičí své prstíky.

3. grafomotorika - podpora fantazie, spontánnost kresby - zkuste pro jednou vynechat omalovánky nebo šablony a nechat děti nakreslit obrázek podle vlastní fantazie, uvidíte jak se budou postupně zlepšovat.

4. čtenářská pregramotnost - komunikace, porozumět čtenému, umět odpovídat, naslouchání - přečtěte dětem pohádku, příběh, pusťte si večerníčka a popovídejte si o tom, co jste četli, co jste viděli, děti si obohatí slovní zásobu, naučí se komunikovat, odpovídat, a to se jim bude hodit do školy, až je bude paní učitelka zkoušet:-)

5. matematická pregramotnost - postřeh - procvičujte během pobytu v domácím prostředí nebo na procházce počty, barvy, tvary, nechte děti třídit, zkuste je naučit hodiny, zahrajte si pexeso, nechte děti říkat co je nad, pod, za, vedle....určitě zažijete spoustu zábavy.

6. sociální oblast - podpora samostatnosti, důslednost, trpělivost - nechte děti pomáhat v domácnosti, určete co bude jejich povinností (vynést odpadky, utřít nádobí, zamést, vyluxovat, zalít květiny), nechte děti připravit svačinu(namazat chleba, obložit zeleninou), poslat k sousedům vyřídit vzkaz, samostatnost bude ve škole velmi důležitá!!!